Jeziora na Pomorzu.

Na Pomorzu dominuje krajobraz morenowy, a więc występują tu liczne naturalne jeziora takie jak: Jezioro Dobre,  Jeziora Wdzydzkie, Jezioro Charzykowskie, Jezioro Kałębie, Jezioro Ostrowite, Jezioro Kopalińskie, Jezioro Choczewskie, Jezioro Raduńskie Dolne, Jezioro Kłodno, Jezioro Ostrzyckie, Jeziora Białe i Rekowo, Jezioro Mausz, Jezioro Kałębie, Jezioro Borzechowskie, Jezioro Czarne, Jezioro Ocypel, Jezioro Krąg i wiele, wiele innych mniejszych lub wiekszych.

Całe Pomorze leży w zlewisku Morza Bałtyckiego. Charakterystyczną cechą regionu są krótkie, uchodzące bezpośrednio do morza rzeki, jak Parsęta, Rega, Słupia, Łeba czy Piana, oraz duże, płytkie jeziora przybrzeżne, jak Łebsko i Gardno. Na rzekach, głównie na Słupi, znajdują się zbiorniki retencyjne. Największe z nich to Konradowo i Głębokie. Do celów energetycznych wykorzystano również jeziora naturalne: Kwiecko koło Żydowa oraz Żarnowieckie. Woda z tych zbiorników zasila elektrownie szczytowo-pompowe.

 

Pensjonat Jolanty i Adriana Teliżyn, ul. Nowa 10, 78-640 Tuczno

 

wiecej...

 

Cena za apartament 200 zł za dzień.

Pensjonat "Nad Jeziorem", Cekcynek 40, 89-511 Cekcyn

 

wiecej...

 

Cena za osobę od 35 zł.

 

DOM GOŚCINNY "MAGNOLIA", Wartowo 19 A, 72-514 Wartowo

 

wiecej...

 

Cena za osobę od 30 zł.

Pokoje z kominkiem "Renia", ul.Bursztynowa 70, Kopalino, 84-210 Choczewo, pomorskie

 

wiecej...

 

Cena za osobę od 35 zł.

Dom nad jeziorem, Głęboczek 17, gm. Czaplinek, woj. Zachodnio- Pomorskie.

 

wiecej...

 

Cena pokoi od 200 zł.

Dom Letniskowy Magnolia, Soszyca12, 77-100 Bytów, gm.Parchowo

 

wiecej...

 

Cena za osobę od 45 zł.

 

Domki i pokoje studio nad jeziorem w Borach Tucholskich-Cekcyn  89-511 Cekcyn ul. Okrężna 1

 

wiecej...

 

Cena za osobę od 30 -35 zł.

Polecamy:

Marzenia stały się faktem. Wychodzimy szerokim, zapraszającym, gestem po klienta niezorientowanego jeszcze na miejsce swego pobytu wakacyjnego, który planuje jedynie urlop nad morzem dając mu ofertę "pomorską" jako pierwszą do przeanalizowania. Nie interesuje nas dzielenie pomiędzy istniejącą bazę noclegową Ustki, Pomorza, w tym Kaszub zadeklarowanych wczasowiczów, ale sięgnięcie po tych, co jeszcze nie zadecydowali gdzie pokierują swe kroki. Później już tylko od właścicieli obiektów noclegowych będzie zależało, czy dana osoba przyjedzie na Pomorze i czy na tyle będzie oczarowany pobytem w pięknych pomorskich miejscowościach, aby co roku odwiedzać pokoje w Ustce, czy w innej miejscowosci tego regionu, myśląc o pokojach nad morzem. Razem dokonamy rzeczy wielkich, ponieważ do takich trzeba zaliczyć dobro i reklamowanie naszego regionu. Dzięki temu pomożemy większej rzeszy turystów zawitać na Pomorze, do Ustki, na Kaszuby bez zbędnego a mozolnego szukania interesujących ofert wśród wszystkich miejsc polskiego turystycznego świata.

Resturacja Korsarz zaprasza na ucztę dla podniebienia!